کاربرد نظریه فازی در انتخاب تأمین کننده مواد اولیه

کاربرد نظریه فازی در انتخاب تأمین کننده مواد اولیه

قبل از خرید حتما توضیحات را کامل مطالعه نمایید

صفحه اصلی
راهنما
محصولات
لیست فروشگاه ها
درباره ما
قوانین
نقشه سایت
تماس با ما

کاربرد نظریه فازی در انتخاب تأمین کننده مواد اولیه

9,072 تومان قیمت

حجم فایل : 535.5 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 64
بنام خدا کاربرد نظریه فازی در انتخاب تأمین کننده مواد اولیه هزینۀ تامین مواد اولیه و قطعات ترکیبی از طریق فروشندگان بخش قابل توجهی از هزینۀ تمام شدۀ کالاهارا تشکیل می دهد.

بطور متوسط 70 درصد ارزش محصول نهائی کارخانجات را هزینۀ خرید مواد خام و خدمات دریافتی از بیرون تشکیل می دهد. این نسبت درشرکتهای با تکنولوژی بالا، حتی به 80 درصد نیز بالغ می گردد.

از این رو انتخاب فروشندگان برای شرکتها ازاهمیت فوق العاده ای برخوردار است. به همان اندازه که انتخاب فروشندگان مناسب در تقلیل هزینه ها موثر است وباعث افزایش قدرت رقابت شرکتهامیشود.

انتخاب فروشندگان نامناسب نیز می تواند باعث تنزل موقعیت مالی و عملیاتی شرکتها شود. اهميت انتخاب فروشنده مناسب مدیران خرید بطور طبیعی از تجربۀخریدهای قبلی برای تصمیم گیری پیرامون انتخاب فروشنده برای انجام خریدهای مشابه جدید، استفاده می نمایند.
بنابراین ارائۀ روش نظام مندی که بتواند از این رفتار طبیعی پشتیبانی نماید، به اتخاذ تصمیم مناسب کمک قابل توجهی خواهد نمود. روش "استدلال مبتنی بر مورد" که بر اساس دیدگاه "استفاده از راه حل های ارائه شده برای مسائل حل شدۀ قبلی بمنظور حل مسائل مشابه جدید" ایجاد شده است، می تواند ابزار مناسبی را برای تصمیم گیری در این رابطه فراهم آورد. اهميت انتخاب فروشنده مناسب مسالۀ انتخاب فروشنده (تامین کننده) ماهیتاً یک مسالۀ چند معیاره است.

بر اساس یک تحقیق بنیادی23 معیار مهم و پراستفاده در انتخاب تامین کنندگان ازمیان 50 فاکتور مجزا شناسائی گردید. اهميت انتخاب فروشنده مناسب کیفیت کالا
تحویل به موقع
عملکرد مناسب محصول
گارانتی کالا
قیمت کالا
قابلیتهای فنی آن و امکانات
ظرفیت تولید فروشنده
حرفه ای بودن
مسولیت پذیری در قبال نیازهای مشتری
روابط بلند مدت با فروشنده مهمترین عوامل شناسائی تأمين كنندگان روشهای مبتنی بر وزن دهی خطی

روشهای تصمیم گیری چند معیاره

برنامه ریزی خطی روشهاي مورداستفاده براي انتخاب فروشنده بکارگیری قابلیتهای تئوری مجموعه های فازی در روش فرآیند تحلیل سلسله مراتبی، متد جدیدی برای ارزیابی تامین کنندگان ارائه كرده است .

همچنین در این زمینه تحقیقاتی انجام شده است که کاربرد تئوری مجموعه های فازی را درمحاسبۀ امتیاز نهائی تامین کنندگان منعکس میکند. روشهاي مورداستفاده براي انتخاب فروشنده مطالعات نشان می دهد که روشCBR بعنوان یکی از ابزارهای انتخاب فروشنده مورد توجه محققین بوده است.

تحقیقات منتشر شده در این زمینه،موضوع انتخاب فروشنده و سایر مقولات مشابه فوق را درمحیط های قطعی و معین مورد بررسی قرار داده اند که درآن همۀ اطلاعات مورد نیاز برای تصمیم گیری بصورت دقیق و مشخص وجود دارند و هیچ کدام از آنها مساله رادر شرایطی که اطلاعات و پارامترهای غیر دقیق در فرآیندت...

خرید

پرداخت آنلاین
درصورت نداشتن ایمیل از ایمیل زیر استفاده کنید

zeefile.ir@gmail.com

mouse corsair

بازار اجتماعی باسلام

25,000 تومان تخفیف خرید اول

ثبت نام رایگان